Dobre ubezpieczenie NNW

Kiedy nie otrzymamy wypłaty z NNW?
Jak sama nazwa podkreśla, ochrona NNW pokrywa następstwa nieszczęśliwych wypadków, toteż w każdej polisie są wykluczenia. Zazwyczaj objęte są nimi następstwa zdarzeń wynikających z:
·    choroby, w tym psychicznej,
·    celowych i umyślnych czynień,
·    popełnienia lub próby popełnienia przewinienia,
·    udziału w bójkach,
·    kierowania samochodem bez uprawnień,
·    działań wojennych.

Przeczytaj dokładnie polisę
Przed zakupieniem polisy zapoznaj się sumiennie z polisą. Zwróć specjalną atencję na wykluczenia. Może się okazać, że bardziej opłaci Ci się droższa umowa z szerszym zasięgiem pieczy. Zasadniczy zakres umowy z reguły nie włącza dodatkowych świadczeń, jak ochrona podczas hospitalizacji, pomoc medyczna, zwrot kosztów zakupu protez i wiele innych.
Charakter ochrony jest uzależniony od umowy między Tobą a ubezpieczalnią. W Twoim interesie leży, by był on jak najszerszy.

Czy w ogóle warto wykupić ubezpieczenie NNW?
Jak głosi stare przysłowie wypadki chodzą po ludziach. Pod żadnym pozorem nie możesz być przeświadczony, czy nie zdarzy się coś, co zakończy Twoje plany życiowe.
Nie jesteś w stanie ochronić siebie i swojej rodziny od zupełnego zła tego świata. Należałoby niemniej jednak pomyśleć o ponad programowym zabezpieczeniu. Może nim być poprawnie dobrane zabezpieczenie NNW.

Zobacz również Gefion Opinie