Konie są pięknymi zwierzętami, które kojarzą nam się z siłą, majestatem i wolnością. Pomimo swej nadzwyczajnej witalności są podatne na wypadki, zranienia i choroby. Koniec końców to wciąż organizmy żywe. Czy możemy zminimalizować koszty leczenia koni? Co chroni nas przed kradzieżą tych pięknych zwierząt? Jak wyłowić tę najatrakcyjniejszą polisę w morzu ofert? Odpowiemy sobie na te pytania i podpowiemy, co znajduje się w standardowym pakiecie ubezpieczenia tych zwierząt.

Sensowne posunięcie

Każdy hodowca wie, że zakup i utrzymanie koni wiąże się z niemałymi kosztami. Wybranie rasowych okazów uszczupla znacznie kieszeń, a to dopiero początek wydatków. Konia trzeba wykarmić i właściwie pielęgnować. To również wiąże się z dodatkowym kosztem. Biorąc to pod uwagę, hodowla tych stworzeń jest raczej sportem dla zdecydowanych ludzi. Dodatkowo koń, jak każda istota żywa ulega wypadkom i chorobom. Schorowane lub poranione okazy wymagają leczenia weterynaryjnego. Choć to akurat rzadkość, zdarzają się też kradzieże koni. Wspomniane sytuacje znaczą dla hodowcy dodatkowy wydatek. Decydując się na założenie stadniny koni, warto rozejrzeć się za ubezpieczeniem tych zwierząt. Co to daje właścicielowi? Przede wszystkim dobra polisa ubezpieczeniowa odciąża człowieka od konieczności ponoszenia kosztów leczenia weterynaryjnego. Oczywiście to nie zamyka listy dobrodziejstw wynikających z ubezpieczenia swojego inwentarza.

Co wchodzi w skład standardowej polisy?

Na rynku ubezpieczeniowym funkcjonuje wiele prywatnych, skoncentrowanych właśnie na koniach firm ubezpieczeniowych

Wspomnieliśmy sytuację z wypadkiem i nagłą chorobą konia. To podstawowy element standardowej polisy ubezpieczeniowej dla właścicieli tych zwierząt. Wykupując ubezpieczenie koni mamy niemal całkowitą pewność, że firma ubezpieczeniowa pokryje koszty leczenia. Te składają się na trzy ważne części.

  • Koszt weterynaryjny. Jak wyżej. Kiepski stan zdrowia zwierzęcia sprawia, że należy go oddać w ręce weterynarza. Należność, którą trzeba uiścić za tę usługę pokrywa ubezpieczyciel.
  • Koszt medyczny. Koń może doznawać pewnych obrażeń. Mogą mieć one najróżniejszą naturę i zabieg operacyjny może być konieczny. Ubezpieczyciel odciąża klienta od dodatkowych kosztów.
  • Opłata chirurgiczna. W pewnych sytuacjach zwierzę wymaga specjalistycznego leczenia, włączając w to zabieg chirurgiczny. Specjaliści w zakresie leczenia schorowanych zwierząt pobierają wyższe opłaty i tu z pomocą wychodzi polisa ubezpieczeniowa.

Są to podstawowe, najbardziej li tylko elementarne obszary pokrycia kosztów. Różne firmy ubezpieczeniowe oferują również inne ciekawe opcje. Nalezą do nich ubezpieczenie na wypadek kradzieży koni oraz od utraty środków zarobkowania. Jak widać, ubezpieczenie swoich koni daje wymierne korzyści.

Jak wybrać polisę dla koni?

Na rynku ubezpieczeniowym funkcjonuje wiele prywatnych, skoncentrowanych właśnie na koniach firm ubezpieczeniowych. Naszym zadaniem jest wybór tej najkorzystniejszej dla nas. Jak się za to zabrać? Istnieją dwie formy wyłowienia w morzu ofert prawdziwej perełki. Podstawowym sposobem jest polecenie. Jeśli mamy taką możliwość, podpytajmy wśród znajomych o firmę oferującą ubezpieczenie koni. Nasi bezpośredni przyjaciele i bliscy raczej nie sprzedadzą nam kota w worku.

Kolejnym sposobem jest skorzystanie z Internetu. Poszukajmy szereg firm oferujących ubezpieczenia dla koni i przeanalizujmy opinie na temat oferowanych przez te firmy usług. Po zapoznaniu się z opiniami dotychczasowych klientów i opisem oferty możemy swobodnie podjąć decyzję na temat zakupu odpowiedniej polisy. Internet dostarcza nam wielu potrzebnych do podjęcia decyzji informacji. Wystarczy tylko, że zrobimy z tego narzędzia dobry użytek.