Obecnie coraz więcej osób decyduje się na posiadanie koni. Dotyczy to nie tylko gospodarstw o charakterze rolniczym, ale również osób, które posiadają te piękne zwierzęta z czystej pasji, w ramach swojej rekreacji. Warto przy tym odpowiednio zabezpieczyć konie, tak by w razie jakichkolwiek problemów móc liczyć na odpowiednie zadośćuczynienie. Należy tutaj podkreślić, że Polishprestige ubezpieczenie koni najczęściej zawiera się w naszej polisie mieszkaniowej. Na co można liczyć w zakresie tej ochrony i kiedy nie będzie mogła ona zadziałać?

Polisa mieszkaniowa a polisa dla rolnika

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na posiadanie koni

Jeszcze kilka lat temu konie były hodowane głównie w celach gospodarczych. Dzisiaj uległo to znaczącej zmianie, coraz częściej gospodarstwa rolne otwierają się na usługi agroturystyczne lub po prostu miłośnicy koni kupują je dla siebie. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie koni może wynikać z naszej polisy mieszkaniowej, jednak nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe pozwalają na taki zakres ochrony. Warto więc wcześniej dowiedzieć się czy nasza polisa ewentualnie obejmie takie zabezpieczenie. Konie mogą być ubezpieczone z polisy mieszkaniowej oraz rolniczej. Należy jednak podkreślić, że są to zupełnie dwa, różne produkty. W ramach polisy mieszkaniowej koń może być chroniony z ubezpieczenia OC w życiu prywatnym- można tutaj mówić o osobnym produkcie lub też rozszerzeniu do produktu mieszkaniowego. Warunkiem tutaj jest posiadanie konia do celów rekreacyjnych lub też prywatnych.

Kiedy przydaje się ubezpieczenie koni?


Ubezpieczenie koni w polisie mieszkaniowej z OC w życiu prywatnym sprawdzi się przede wszystkim w dwóch, kluczowych sytuacjach. W pierwszej z nich, koń może uszkodzić samochód lub też inny przedmiot, który należy do osoby trzeciej i polisa pokryje te zniszczenia. Drugim przypadkiem jest spowodowanie uszczerbku na zdrowiu jakiejś osoby. Tutaj również będzie można wypłacić odszkodowanie w ramach ubezpieczenia mieszkaniowego. Jeśli natomiast ubezpieczenie koni pochodzi z indywidualnej polisy to ochrona przyda się także w momencie kiedy koń zachoruje i trzeba będzie podjąć kosztowne leczenie lub też dojdzie do śmierci konia. Składka za ubezpieczenie koni zależy oczywiście od konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, można się jednak zamknąć w kwocie kilkuset złotych rocznie, by otrzymać odszkodowanie w ramach polisy. I tak na przykład za eutanazję konia średnio ubezpieczyciel wypłaci około 75 000 zł. Warto więc dodatkowo zabezpieczyć swoje zwierzęta, by w razie wystąpienia jakiś problemów móc skorzystać z ochrony.