Każdy posiadacz zwierzęcia w pewnym momencie zastanawia się, czy owe zwierze warto ubezpieczyć. I także czy w ogóle można. Otóż ubezpieczyć można prawie każde zwierzę. Są jednak takie zwierzęta, które po prostu warto objąć ubezpieczeniem. Jeśli współtowarzyszą one w naszym domostwu, występują w sporej liczbie albo po prostu są sporych rozmiarów to szkody spowodowane ich zachowaniem, po prostu trzeba wkalkulować w życie. I tak właśnie jest z koniem.

Rodzaje ubezpieczeń koni

Po pierwsze można skorzystać z ubezpieczenia OC. Daje ono nam możliwość skorzystania z polisy, gdy koń wyrządzi szkodę. Przykładowo może dojść do zniszczenia własności osób trzecich takich jak np. samochód, podłoże, nie wspominając o szkodach na zdrowiu innych osób. Wtedy polisa OC konia może mieć oczywiste zastosowanie.

Poza tym ubezpieczyć można konia od tego co może przytrafić się jemu samemu. Tak samo jak w przypadku ubezpieczenia na życie, tak i tu można liczyć na wsparcie zakładu ubezpieczeń w przypadku śmierci, chorób, ale również kradzieży zwierzęcia. Niektóre ubezpieczalnie oferują ubezpieczenie koni (więcej: http://www.polishprestige.pl/) jako dodatek do ubezpieczenia mieszkania.

Dla kogo takie ubezpieczenie?

Jeśli ktoś posiada jednego konia lub małą przydomową stadninę to ubezpieczyć zwierzęcych podopiecznych i tak niewątpliwie warto. Zwierzę, jak człowiek — choruje. Decydując się zatem na stadninę warto od razu rozpatrzyć to co może przydarzać się w przyszłości. Leczenie konia do tanich nie należy i może się zdarzyć, że koszt składki ubezpieczeniowej będzie niczym w porównaniu do tego co możemy zyskać dzięki świadczeniom.

Jeśli zaś mowa o koniach, które hodowane są w celach innych niż rekreacyjnie to ubezpieczenie to niemal wymóg. Najczęściej warto wtedy dobrać tak polisę, by w jej warunkach odnotowane były świadczenia związane z konkretnymi schorzeniami i chorobami, z którymi borykać może się koń danej rasy.

Jak znaleźć odpowiednią ofertę?

W dzisiejszych czasach wszystko, co potrzebne znajduje się w internecie. I właśnie w ten sposób można po pierwsze zaznajomić się z tematem, czyli zgłębić to co tak naprawdę jest potrzebne w takim ubezpieczeniu oraz później przełożyć to na konkretną ofertę danego ubezpieczyciela. Kolejną metodą jest udanie się agenta, np. takiego, który ma do dyspozycji oferty różnych firm.

Podsumowanie


Jasne jest, że warto ubezpieczyć konia. Można w ten sposób zabezpieczyć się przed dużymi kosztami związanymi z leczeniem zwierzęcia, czy też ze szkodami, które może ono samo wyrządzić. Czasem warto po prostu przekalkulować koszty i wziąć pod uwagę to, co może się wydarzyć w przyszłości.