Ubezpieczenie jako polisa inwestycyjna

Ubezpieczenie jako polisa inwestycyjna jest sposobem na inwestowanie, który łączy cechy polisy na życie i inwestycji w fundusze kapitałowe. Obecnie na rynku mamy dostępne różne rozwiązania. W związku z tym, żeby wybrać najlepsze, najlepiej skorzystać z porady profesjonalnego doradcy, który zwróci uwagę na cechy szczególne programów inwestycyjnych oraz dopasuje je do potrzeb klienta.

Ubezpieczenie to w formie polisy na życie podlega prawu ubezpieczeniowemu, ale koszt ochrony jest znikomy. Natomiast jeśli jest to inwestycja, to pozwala pomnażać kapitał poprzez fundusze inwestycyjne wyselekcjonowane dla klientów przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Klient dokonuje wyboru spośród nich i tworzy własny portfel inwestycyjny. Niektóre Towarzystwa oferują usługę zarządzania aktywami, dzięki której nie trzeba samodzielnie inwestować – można powierzyć to profesjonalistom. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają wiedzy oraz czasu, by zajmować się analizowaniem swojego portfela inwestycyjnego.

Polisa inwestycyjna pozwala budować kapitał regularnym inwestowaniem małych kwot lub jednorazową wpłatą. Dzięki tej polisie Ubezpieczony zbiera kapitał na realizację swoich marzeń, edukację dzieci, ułatwienie im startu życiowego, emeryturę niezależną od ZUS czy wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego.