Cena ubezpieczenia mieszkania w bloku

W chwili obecnej, większość wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych nad Wisłą, jest zabezpieczone. Kłopot posiadaczy lokali polega tylko na tym, iż przeważnie, piecza, którą dają polisy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie zabezpiecza interesów posiadaczy własnych lokali. Wskazane jest ponadto rozważyć kupno indywidualnego ubezpieczenia lokum, dlatego, że, ubezpieczenia, które są wliczone w czynsz, są kategorycznie gorszą możliwością dla propozycji, które obrazujemy w naszej agencji.

Czy potrzebne nam ubezpieczenie mieszkania

Głównym czynnikiem, który powinniśmy mieć na uwadze poszukując lepszego asekurowania posiadłości w bloku, jest wariant zabezpieczenia. Polisy, jakie mają spółdzielnie lub wspólnoty, umożliwiają odbudowanie czy reperację głównych elementów stałych budynku oraz części łącznych pomieszczenia, czyli klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest przypadek, gdy pożar lub wybuch gazu powstały z winy wspólnoty. W tym przypadku wypadki poniesione przez posiadaczy lokali zostaną pokryte z polisy OC wspólnoty czy spółdzielni.
Lecz w polisach, jakie posiadają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o mieszkaniach prywatnych. Takowych przypadków, w których to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za wypadek w lokalu prywatnym jest jednak niezwykle niewiele. A kiedy już się wydarzy tak, iż ubezpieczenie kupione przez spółdzielnię czy wspólnotę, zabezpiecza interesy różnych posiadaczy mieszkań, to kwoty ubezpieczeniowe są śmiesznie małe. W ten sposób, każdy właściciel mieszkania, jest zobligowany sam zagwarantować sobie ubezpieczenie zakupując najlepsze ubezpieczenie lokalu, jakie będzie miało najszerszy wariant ubezpieczenia z możliwych.

Co daje posiadanie indywidualnego ubezpieczenia?

Aspekt ubezpieczenia, odnoszący się do spółdzielni, opiera się na  kluczowych ryzykach i nie zapewnia doraźnej pomocy dla pokrzywdzonych. Wybierając u nas ofertę indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, otrzymują Państwo w standardzie duży pakiet usług Assistance. W ten sposób, kiedy mieszkanie nie nadaje się do użytkowania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina może liczyć na zameldowanie w hotelu nawet do 90 dni czy też przewóz ocalałego mienia do wyznaczonego miejsca.
Podsumowując, co musi obejmować najkorzystniejsze zabezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja całej rekompensaty szkód w lokalu mieszkalnym, na wypadek jeśliby spółdzielnia czy wspólnota nie zadbała o kompletną ochronę dla budynku, w którym zamieszkujesz (ubezpieczenie murów);
·    zapewnienie asekuracji wszystkich elementów lokalu (nie tylko murów, ale dodatkowo umeblowania: wykładzin podłogowych, armatury sanitarnej, mebli w zabudowie);
·    zwrot opłat wyszukiwania przyczyny szkody, kiedy nie wiadomo skąd na przykład kapie woda;
·    pomoc w trudnych warunkach – np. zameldowanie w hotelu w sytuacji zniszczenia posiadłości lub pomoc hydraulika, jeżeli pękła uszczelka;
·    gwarancja odpowiednich relacji z sąsiadami, w razie krzywd wyrządzonych w ich mieniu – na przykład zalanie sufitu albo naruszenie zaparkowanego auta przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona pochwalana przez banki, jeśli Twoje lokum stanowi zabezpieczenie kredytu.

Bez wątpienia, że rzetelne ubezpieczenie mieszkania nie jest rzeczą łatwą. Kalkuluje się poświęcić nieco czasu na wyszukanie godniej oferty gdyż możesz znaleźć perełkę dla siebie – czyli duży zakres zabezpieczenia w interesującej opłacie. Polecamy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki któremu wyliczymy Państwu umowę z dodatkowym upustem cenowym, sięgającym nawet 50% ceny ubezpieczenia. Warto rozważyć naszą ofertę.