• warta
 • compensa
 • liberty
 • aviva
 • axa
 • uniqa
 • generali
 • pzu
 • link4
 • proama
 • interrisk
 • gothaer

Ubezpieczenia OC samochodu Olsztyn

Polisa ubezpieczenia OC (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej) pojazdu mechanicznego jest obowiązkowym ubezpieczeniem, które jest regulowane poprzez ustawę z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2003 r., nr 124, poz. 1152 z późn. zm.). Ustawa ta nakłada na każdego kierowcę obowiązek posiadania ważnej polisy OC. Ten rodzaj ubezpieczenia chroni Ciebie od odpowiedzialności finansowej w razie spowodowania kolizji lub wypadku drogowego. Jeśli w trakcie prowadzenia pojazdu spowodujesz szkodę na mieniu lub osobie może to spowodować roszczenie odszkodowawcze na bardzo dużą kwotę. Dodatkowo osoba poszkodowana w wypadku, w razie wystąpienia stałego uszczerbku na zdrowiu może domagać się stałego świadczenia w postaci renty.

Najważniejszym elementem takiej polisy jest to, że wszelkie roszczenia do wysokości ustalonej w aktualnej ustawie (progi są bardzo wysokie i określone na bardzo bezpiecznym poziomie) przejmuje Twój zakład ubezpieczeń i nie dotyczą one już Ciebie osobiście. Jest to realna forma ochrony powodująca, że na polskich drogach jest bezpieczniej przynajmniej w aspekcie finansowo-prawnym w trakcie szkód.

Umowę ubezpieczenia OC zawiera się na rok czasu i przed jej upływem należy ją odnowić. Nawet gdy nie używasz samochodu bądź jest on unieruchomiony masz obowiązek posiadać ważną polisę OC. Dopóki pojazd nie zostanie wyrejestrowany obowiązek ten na właścicielu pojazdu cały czas ciąży i nie ma od niego odstępstwa. Należy także wiedzieć, że w przypadku braku ważnej polisy OC (nie mylić z brakiem dokumentu przy sobie w trakcie kontroli drogowej) właściciel pojazdu otrzyma bardzo wysoką karę (wielokrotnie większą od obecnie najwyższych mandatów na wykroczenia drogowe) i nie będzie możliwość odwołania się od niej. Takie kary są zabezpieczeniem w systemie ubezpieczeń obowiązkowych przed lekkomyślnymi kierowcami próbującymi pozornie zaoszczędzić na braku polisy.

Jak wybrać tanie OC samochodu w Olsztynie?

W ostatnich miesiącach ceny polis OC faktycznie zaczęły drożeć. Ma to związek z pewnymi zmianami ustawowymi w tym zakresie oraz faktycznym zaniżaniem stawek przez ubezpieczycieli w ostatnich latach. Z uwagi na taką sytuację porównanie cen ubezpieczenia OC staje się jeszcze bardziej znaczące, ponieważ w tym segmencie ubezpieczeń niedecydowanie nie warto przepłacać. Raz jeszcze przypominamy, że polisy OC w przeciwieństwie do polis AC są u różnych ubezpieczycieli identyczne i jedynym kryterium jakie powinno nam przyświecać w trakcie zakupu jest cena. Nie daj sobie wmówić, że nie możesz mieć tańszej polisy OC ponieważ statystyki pokazują, że aż 95% klientów przy porównaniu ceny otrzymują lepszą ofertę niż w trakcie odnowienia polisy u swojego dotychczasowego ubezpieczyciela. Korzystając z usług naszej agencji w kilka minut otrzymasz najlepsze ubezpieczenie w Olsztynie i możesz być pewien oszczędności zarówno pieniędzy jak i cennego czasu.