Propozycje wozu na dług

W dzisiejszych czasach możesz sfinansować kupno swojego samochodu na dwa sposoby:
•    Kredyt samochodowy, gdzie bank udziela ci niskooprocentowanej pożyczki, ale będzie współwłaścicielem samochodu dopóki nie uregulujesz całego zobowiązania.
•    Kredyt na samochód, gdzie bank udziela ci pożyczki bez specjalnych warunków. Od samego początku jesteś jedynym właścicielem samochodu.
W zależności od tego, na jaki typ kredytu się zdecydujesz, będziesz zobligowany dobrać odpowiednie zabezpieczenie Autocasco.

Auto z kredytem samochodowym
Jeżeli posiadasz kredyt samochodowy, to na pewno zapisy w dokumencie nakładają na ciebie obligację zakupu zabezpieczenia Autocasco. Musi ono odpowiednio zabezpieczać pojazd, a ilość ewentualnego zadośćuczynienia powinna pokryć koszt rat, jakie zostaną do spłaty, czyli powinieneś wyszukać polisę z dużym zakresem.
Przy wyborze odpowiedniego zabezpieczenia, zwróć uwagę głównie na:
•    sumę ubezpieczenia. Kiedy samochód jest nowiusi z salonu, masz możliwość ubezpieczenia go na taką kwotę, jaka widnieje na fakturach. Korzystne będą dodatkowo zabezpieczenia, które zagwarantują, iż w przypadku utraty auta w pierwszym roku ubezpieczenia, uzyskasz refundację jego wartości z dnia zakupu.
•    Brak amortyzacji. Sporo zakładów ubezpieczeniowych uwzględnia amortyzację, nawet w sytuacji samochodów całkowicie nowych. Gdy nie chcesz dopłacić do naprawy auta w momencie jego uszkodzenia, dokładnie przejrzyj zapisy polisy Auto-casco.
•    Naprawę w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Nie zawsze jest to standard, a w przypadku, jak posiadasz nowy samochód to nader istotne. Reperacja w Autoryzowanym Serwisie Obsługi gwarantuje utrzymanie gwarancji na pojazd i przeprowadzenie każdych prac zgodnie ze kanonem producenta.
•    Naprawę na częściach orginalnych, bo to, iż wybrałeś naprawę w ASO nie świadczy, iż do jej wykonania zostaną wykorzystane oryginalne części. Przejrzyj zapisy w dokumencie, gdyż skorzystanie z części orginalnych jest ważne w momencie, kiedy twoje auto jest na gwarancji.
•    Stałą sumę ubezpieczenia. Gdy będziesz posiadać ewentualność wyboru tej ewentualności, wskazane jest na nią zdecydować. Tym sposobem w razie skasowania czy też kradzieży pojazdu, towarzystwo ubezpieczeniowe spienięży ci odszkodowanie w wysokości wartości auta w dniu jego zakupu.
Miej na uwadze, że decydując się na ochronę powinieneś oznakować na niej cesję. Tym sposobem w razie zniszczenia bądź kradzieży samochodu, odszkodowanie pozostanie wydane do banku i pokryje kolejne koszty kredytu.

Auto w kredycie na samochód
Jeśli zdecydowałeś się na kredyt na auto i poza samą pożyczką nie posiadasz innych zobowiązań wobec banku, możesz na własną rękę zadecydować jak ubezpieczyć swoje cacko i czy w ogóle to zrobić. Nie masz żadnego wymogu, niemniej jednak wskazane jest, byś rozważył wykupienie Auto-casco, nawet jeżeli samochód nie był bardzo drogi, a twój dług jest nieduży.
Dzięki dobrze dobranej polisie Auto-casco, w sytuacji, gdy stracisz auto w zdarzeniu drogowym lub w rezultacie kradzieży, wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeniowe zadośćuczynienie, będzie mogło uregulować resztkę wierzytelności w banku. Nie pozostaniesz toteż bez auta i z kredytem.
Przy doborze odpowiedniego zabezpieczenia, zwróć uwagę przede wszystkim na:
•    sumę ubezpieczenia, jako że różnorodne ubezpieczalnie potrafią określić wartość auta  na odmienne kwoty.
•    Naprawę w warsztacie. W sytuacji pojazdów używanych ich właściciele na ogół mają do wyboru możliwość ich naprawy w warsztacie albo na podstawie kosztorysu. Pod warunkiem, że wybierzesz alternatywę „warsztat”, twoje auto zostanie naprawione w wybranym serwisie bezkosztowo. Zwyczajnie po szkodzie odstawisz je do wyznaczonego przez zakład ubezpieczeń warsztatu, a potem odbierzesz po naprawie. Firma ubezpieczeniowa zajmie się rozliczeniem naprawy bezpośrednio z zakładem naprawczym.